RESULTATER FRA 3. RUNDE AF DIVISIONSTURNERINGEN. | |||||
1. Division herrer. | |||||
Københavns SK 1 | |||||
Just Kielberg/76,8 | 207,5 | 145,478 | |||
Anton Kraft/55,1 | 182,5 | 168,813 | |||
Jonas Andersen/84,0 | 235 | 155,758 | |||
470,049 | |||||
Hvidovre SF 1 | |||||
Claus Bjørklund/147,5 | 320 | 177,472 | |||
Louis Preuthun/81,8 | 175 | 117,845 | |||
Marc Larsson/98,6 | 275 | 168,328 | |||
463,645 | |||||
Aalborg SK 1 | |||||
Casper T. Nielsen/104,9 | 290 | 173,362 | |||
Lars Mikkelsen/103,4 | 205 | 123,185 | |||
Klaus Bak/111,7 | 260 | 152,308 | |||
448,855 | |||||
AK Nordland 1 | |||||
Jan Thøgersen/89,7 | 245 | 156,678 | |||
Lars Guldberg/109,2 | 205 | 120,909 | |||
Peter Tind/87,7 | 245 | 158,54 | |||
436,127 | |||||
Horsens SK | |||||
Tonni Jensen/111,7 | 305 | 178,669 | |||
Morten Sørig/128,6 | 220 | 124,674 | |||
Jørgen Rasmussen/88,8 | 202,5 | 130,167 | |||
433,51 | |||||
Tårnby 1 | |||||
Morten Rasmussen/66,1 | 200 | 156,84 | |||
Jens Jepsen/112,8 | 200 | 116,82 | |||
Kim Dahl Hansen/100,3 | - | - | |||
273,66 | |||||
2. Division herrer | |||||
Rødby S 1 | |||||
Nicolai Dahlin/88,3 | 285 | 183,74 | |||
Peter Eriksen/108,9 | 217,5 | 128,39 | |||
Tommy Knudsen/110,5 | 282,5 | 166,025 | |||
478,155 | |||||
Århus AK 1 | |||||
Keld Ingerslev/100,5 | 260 | 157,924 | |||
Allan Riis/89,9 | 217,5 | 138,939 | |||
Troels Nielsen/108,3 | 270 | 159,678 | |||
456,541 | |||||
Københavns SK 2 | |||||
Steen Wissing/89,9 | 205 | 130,954 | |||
Thomas Procida/127,4 | 230 | 130,571 | |||
Benjamin Sommer/59,7 | 157,5 | 134,946 | |||
396,471 | |||||
Tårnby 2 | |||||
Lars Andersen/101,2 | 230 | 139,311 | |||
Rene Dresler/85,4 | 137,5 | 90,283 | |||
Claus Jørgensen/107,8 | 275 | 162,883 | |||
392,477 | |||||
Rødby S 2 | |||||
Charlie Thyrrestrup/80,7 | 180 | 122,22 | |||
Mads Hermansen/92,4 | 187,5 | 118,144 | |||
Danny Møller/88,2 | 230 | 148,373 | |||
388,737 | |||||
AK Nordland 2 | |||||
Jesper Smith/112,6 | 220 | 128,568 | |||
Rune Serup/115,8 | 175 | 101,5 | |||
Tom Bergan/87,2 | 215 | 139,557 | |||
369,625 | |||||
3. Division herrer | |||||
Thisted VF | |||||
Stephan Vorup/110,8 | 300 | 176,16 | |||
Thomas Sørensen/99,0 | 220 | 134,442 | |||
Dan Kristensen/85,0 | 272,5 | 179,387 | |||
489,989 | |||||
Aalborg SK 2 | |||||
Kim Lynge/103,7 | 250 | 150,05 | |||
Mathias Kristiansen/91,4 | 177,5 | 112,446 | |||
Jesper O. Nielsen/98,5 | 240 | 146,952 | |||
409,448 | |||||
AK Frem 1 | |||||
Henrik Nielsen/85,1 | 225 | 148,028 | |||
Erik Rasmussen/78,5 | 175 | 120,925 | |||
Martin Faber/89,1 | 215 | 137,966 | |||
406,919 | |||||
Århus AK 2 | |||||
Peter Petersen/91,7 | 185 | 117,013 | |||
Rune Kjeldsen/81,7 | 160 | 107,824 | |||
Niels Botterilll/93,3 | 205 | 128,576 | |||
353,413 | |||||
Hvidovre SF 2 | |||||
Anders Rademacher/86,6 | 175 | 114,013 | |||
Simon Aamann/102,8 | 160 | 96,336 | |||
Martin Jørgensen/99,2 | 220 | 134,332 | |||
344,681 | |||||
Københavns SK 3 | |||||
Bjarne Palm/88,6 | 135 | 86,886 | |||
Per Berndorff/86,1 | 100 | 65,36 | |||
Dennis Sørensen/92,1 | 170 | 107,287 | |||
259,533 | |||||
Bogense Motion | |||||
Dann Andersen/79,9 | 140 | 95,648 | |||
Bjørn Hannibal Madsen/67,3 | - | - | |||
Jan Rasmussen/98,0 | 210 | 128,856 | |||
224,504 | |||||
Odin og AK Frem 2 løftede ikke. | |||||
Damer | |||||
Team Tough | |||||
Lise Ejlertsen/66,8 | 150 | 154,245 | |||
Kathrine Bak/61,7 | 77,5 | 84,56 | |||
Eva Buxbom/58,3 | 145 | 165,315 | |||
404,12 | |||||
AAK/HSK/Rødby | |||||
Mona Al Haj/60,4 | 120 | 133,104 | |||
Anette W. Pedersen/68,8 | 95 | 95,656 | |||
Susse Hougård/55,2 | 145 | 172,55 | |||
401,31 | |||||
Ares/ASF | |||||
Susanne Diter/78,4 | 100 | 92,56 | |||
Vibeke Jørgensen/94,5 | 65 | 55,12 | |||
Mai Britt Kollits/72,7 | 125 | 121,225 | |||
268,905 | |||||
Juniorer | |||||
VK Ares | |||||
Kenneth L. Hansen/83,7 | 160 | 106,272 | |||
Nicolas Skårup/102,5 | 195 | 117,546 | |||
Heino Oesten/80,4 | 220 | 149,732 | |||
373,55 | |||||
Hvidovre SF | |||||
Daniel Vetö/83,1 | 220 | 146,74 | |||
Martin Nors/74,9 | - | - | |||
Poul Rusbjerg/78,5 | 240 | 165,84 | |||
312,58 | |||||
AK Frem | |||||
Jens Larsen/75,0 | 175 | 124,705 | |||
Martin Rasmussen/44,5 | 25 | 29,215 | |||
Johannes Drews/75,2 | 180 | 128,016 | |||
281,936 | |||||
Stillinger efter 3. runde: | |||||
Københavns SK 1 | 1408,975 | ||||
Hvidovre SF 1 | 1376,232 | ||||
Aalborg SK 1 | 1368,51 | ||||
Horsens SK | 1342,426 | ||||
AK Nordland 1 | 1302,128 | ||||
Tårnby SK 1 | 1153,352 | ||||
Rødby 1 | 1436,281 | ||||
Århus AK 1 | 1387,866 | ||||
Københavns SK 2 | 1183,85 | ||||
Rødby 2 | 1171,721 | ||||
Tårnby 2 | 1075,476 | ||||
Nordland 2 | 1045,881 | ||||
Thisted VF | 1422,329 | ||||
AK Frem | 1328,156 | ||||
Hvidovre 2 | 1035,14 | ||||
Ålborg 2 | 1030,079 | ||||
Århus 2 | 960,23 | ||||
Odin | 599,648 | ||||
Nordfyn/Bogense | 577,578 | ||||
Københavns SK 3 | 573,368 | ||||
Frem 2 | 395,598 | ||||
JUNIORER | |||||
VK Ares | 1127,705 | ||||
Hvidovre SF | 1020,854 | ||||
AK Frem | 1014,349 | ||||
Thisted VF | 527,946 | ||||
Damer | |||||
AAK/HSK/RS | 1225,19 | ||||
Team Tough | 1180,35 | ||||
Ares/ASF | 598,85 | ||||
Streger
viser op og nedrykning. Til finalen i Hvidovre den 18/11 er følgende kvalificerede i Herre rækken: Københavns SK, Hvidovre SF, Aalborg SK, Rødby S, Thisted VF og Horsens SK. |