1. del af divisionsturneringen - 18.-19. januar 2002 - lokalt
Afviklet i Hvidovre, Århus, Thisted og Tårnby
JUNIORER
Ålborg.
Michael Jensen/83,5 200,0 -220,0 - 200,0 133,020
Brian Hansen/84,3 125,0 135,0 140,0 140,0 92,610
Morten Andersen/84,6 180,0 200,0 - 200,0 132,020
357,650
Hvidovre.
Per Andersen/73,0 150,0 -162,5 162,5 162,5 118,040
Henrik Bach/84,5 100,0 110,0 -120,0 110,0 72,666
Marc Larsson/90,9 210,0 230,0 -242,5 230,0 146,096
336,802
Albertslund.
Lasse Olsen/75,9 100,0 110,0 -125,0 110,0 77,737
Ole Mørch/64,8 80,0 -85,0 -85,0 80,0 63,784
Danny Olsen/85,0 100,0 120,0 130,0 130,0 85,579
227,100
Thisted.
-
-
Morten Grabowski/85,5 200,0 220,0 232,5 232,5 152,567
152,567
Tårnby.
-
Daniel Vittoriani/74,2 140,0 -147,5 147,5 147,5 105,890
-
105,890
AK Frem.
Løftede ikke.
DAMER
Thisted.
Käte Vestergaard/52,2 90,0 100,0 - 100,0 124,290
-
Kirsten Borggaard/66,5 150,0 160,0 170,0 170,0 175,389
299,679
AK Frem.
Løftede ikke.
SENIOR HERRER 1. DIVISION.
Århus AK 1
Keld Ingerslev/95,2 220,0 230,0 240,0 240,0 149,136
Niels Stærkjær/156,5 245,0 260,0 -270,0 260,0 143,000
Søren Eggebrecht/114,4 260,0 280,0 - 280,0 162,932
455,068
Tårnby 1
Kim Dahl Hansen/92,3 240,0 260,0 -270,0 260,0 163,930
Allan Ege Vith/59,8 130,0 137,5 140,0 140,0 119,770
Jes Lago/98,0 230,0 245,0 -250,0 245,0 150,332
434,032
AK Nordland 1
Jesper Johansen/109,0 240,0 260,0 270,0 270,0 159,354
Jan Thøgersen/91,5 170,0 177,5 182,5 182,5 115,541
Frank Sørensen/102,9 245,0 260,0 -270,0 260,0 156,494
431,389
Thisted VF 1
Stephan Vorup/109.0 250,0 270,0 - 270,0 159,354
Mikkel Sørensen/53,3 80,0 85,0 90,0 90,0 86,085
Dan Kristensen/86,3 250,0 272,5 - 272,5 177,888
423,327
Hvidovre 1
Martin Larsen/94,0 245,0 255,0 - 255,0 159,375
Jan Weibull/91,2 150,0 -155,0 -155,0 150,0 95,130
Thalo Rusbjerg/70,0 170,0 185,0 195,0 195,0 146,133
400,638
Ålborg 1
Stefan Borup/72,8 130,0 145,0 155,0 155,0 112,809
Asbjørn Ettrup/88,3 -135,0 -135,0 135,0 135,0 87,035
Mikkel Christensen/88,6 270,0 - - 270,0 173,772
373,616
SENIOR HERRER 2. DIVISION.
Københavns SK 1
Karl E.Christensen/99,0 240,0 270,0 -290,0 270,0 164,997
Thomas Procida/129,1 190,0 -205,0 - 190,0 107,597
Thomas Busted/92,0 260,0 -280,0 - 260,0 164,190
436,784
AK Odin 1
René Andersen/144,0 -270,0 270,0 -290, 270,0 150,255
Kim Salby Madsen/91,3 182,5 -190,0 - 182,5* 115,669
Peter Karlsskov/87,2 200,0 220,0 -240,0 220,0 142,802
408,726
Københavns SK 2
Jens Jepsen/112,3 235,0 255,0 -265,0 255,0 149,150
Per Berndorff/86,5 140,0 155,0 165,0 176,5** 107,564
Jørgen Bertelsen/82,4 205,0 217,5 225,0 225,0 150,840
407,554
Københavns SK 3
Claus Bjørklund/135,6 210,0 230,0 245,0 245,0 137,592
Per Leth/95,2 130,0 -140,0 140,0 140,0 86,996
Torben Hedebol/84,5 200,0 220,0 227,5 227,5 150,287
374,875
Århus AK 2
- - - - - -
Thomas Jørgensen/81,8 105,0 115,0 -125,0 115,0 77,441
Peter Petersen/87,0 200,0 212,5 -215,0 212,5 138,104
215,545
Horsens SK.
Løftede ikke.
SENIOR HERRER 3. DIVISION.
Tårnby 2
Morten Rasmussen/58,6 155,0 -165,0 165,0 165,0 143,831
Jørgen Nielsen/71,8 -110,0 110,0 120,0 120,0 88,224
Claus Jørgensen/99,0 200,0 220,0 -230,0 220,0 134,442
366,497
Hvidovre 2
Søren Milton/110,9 200,0 220,0 230,0 230,0 135,010
Steen Gildesberg/67,9 85,0 92,5 100,0 100,0 76,740
Thomas Hauge/62,1 150,0 160,0 175,0 175,0 144,725
356,475
AK Nordland 2
Michael Grubert/77,9 125,0 135,0 -140,0 135,0 93,758
Sune Bang/110,1 160,0 170,0 180,0 180,0 105,894
Søren Lind Jensen/99,0 160,0 200,0 235,0 235,0 143,609
343,261
SK Athena
Andreas Hauge/84,3 170,0 -180,0 - 170,0 112,455
Jesper Hansen/111,4 190,0 -200,0 -200,0 190,0 111,397
Kim Pedersen/111,4 -200,0 200,0 -220,0 200,0 117,260
341,112
Århus AK 3
Mohammed Raja/85,9 140,0 -150,0 150,0 150,0 98,175
Johnny Kosela/97,5 150,0 -170,0 - 150,0 92,250
José Del Pino/83,0 180,0 190,0 200,0 200,0 133,500
323,925
AK Odin 2
Ulrik Sørensen/82,6 120,0 130,0 140,0 140,0 93,716
John Koedstrøm/89,6 140,0 145,0 -147,5 145,0 92,771
-
186,487
Thisted 2
Løftede ikke.
Ålborg 2
Løftede ikke.
AK Frem 1
Løftede ikke.
AK Frem 2
Løftede ikke.
* M1 Rekord.
** 4. Forsøg 176,5 Kg. M1 rekord, godkendt.